Educativo.pl – Katalog Szkoleń

Linux od podstaw - darmowe

Linux od podstaw - darmowe

Krok po kroku zainstaluj system Linux

 
Rozpocznij 3-godzinny kurs Instalacja systemu Linux i zacznij swoją przygodę z otwartymi systemami operacyjnymi! Twój nowy trener, Tomasz Boiński przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji. Nie martw się – nie musisz rezygnować zupełnie z systemu Windows. Oba systemy mogą być zainstalowane obok siebie na jednym komputerze. Pokażemy Ci jak to zrobić, abyś nie stracił żadnych danych i mógł dalej korzystać z tych samych programów.

Zalety systemu Linux? To możliwość korzystania z zawsze z aktualnego oprogramowania systemowego i nieograniczona swoboda w konfigurowaniu opcji systemowych. O większej ilości zalet opowie Ci już trener podczas pełnego szkolenia Linux od podstaw, na które serdecznie Cię zapraszamy.

Kurs Instalacja systemu Linux to darmowe moduły, pochodzące z pełnego kursu Linux od podstaw.

Dla kogo jest ten kurs?

Chcesz zacząć korzystać z Linuxa, ale obawiasz się samodzielnej instalacji i nie chcesz rezygnować z Windowsa? Ten kurs jest dla Ciebie! Darmowy kurs Instalacja systemu Linux nauczy Cię podstawowych informacji o systemie i jego dystrybucjach oraz przeprowadzi przez cały proces instalacji systemu. Multimedialna forma szkolenia umożliwia łatwe i wygodne ćwiczenie nowych umiejętności wraz z trenerem. W każdej chwili możesz powrócić do raz obejrzanego materiału.

Zapraszamy do aktywacji pełnej wersji kursu Linux od podstaw.

W trakcie szkolenia Linux od podstaw samodzielnie skonfigurujesz system i uporasz się z typowymi problemami, jakie mogą napotkać początkujący użytkownicy. Dowiesz się, jak instalować dodatkowe oprogramowanie i nauczysz się korzystać z konsoli systemowej za pomocą praktycznych skrótów klawiszowych.

Plan szkolenia

 • 1. WSTĘP DO SZKOLENIA

  00:00
 • 2. DYSTRYBUCJE LINUXA

  00:00
 • 3. PODSTAWOWE INFORMACJE O SYSTEMIE

  00:00
 • 4. INSTALACJA SYSTEMU

  00:00

Ukończ cały kurs Linux od podstaw

 • Będziesz wiedział, jak dostosować komputer od pracy z różnymi systemami
 • Nauczysz się instalować dodatkowe oprogramowanie z repozytoriów
 • Poznasz obsługę Wine, aby móc instalować oprogramowanie niedostosowane do systemu Linux
 • Dowiesz się, jak skonfigurować system, aby zabezpieczyć dane przed atakami hakerów
 • Poznasz też sposoby rozwiązania typowych problemów dla nowych użytkowników systemu Linux
 • Otrzymasz certyfikat potwierdzający zdobycie nowych umiejętności z zakresu administracji systemem Linux na poziomie podstawowym

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Wszystkie lekcje szkolenia możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Zacznij naukę!

 • Ważność:rok
  Koszt szkolenia:darmowe

Podstawy języka Swift

Podstawy języka Swift

Wprowadzenie do Swift

 
Planujesz zacząć naukę tworzenia aplikacji na iOS? Chcesz poznać nowy język programowania? Zacznij już dzisiaj darmowe szkolenie Podstawy języka Swift.

Język Swift po raz pierwszy zaprezentowany został światu na konferencji Worldwide Developer’s Conference w czerwcu 2014 roku. Od tego czasu jego popularność wśród programistów i deweloperów aplikacji cały czas rośnie. Obecnie jest w światowej czołówce najczęściej wykorzystywanych języków programowania (według indeksu TIOBE).

Nowy język stworzony przez Apple jest znacznie prostszy niż Objective-C. Polecany jest szczególnie początkującym programistom ze względu na uproszczoną strukturę kodu, możliwość nanoszenia poprawek na wykresach graficznych oraz testowanie działania projektu w czasie rzeczywistym.

Aplikacje tworzone za pomocą Swifta są szybsze i bezpieczniejsze niż projekty pisane tylko za pomocą języka Objectivie-C, a ich kod jest dużo bardziej czytelny.

Koncern Apple udostępnił na otwartej licencji narzędzia języka, co dodatkowo umożliwia tworzenie programów działających w systemie Linux. Już teraz możesz zacząć tworzyć swój pierwszy kod w środowisku przygotowanym przez IBM na stronie: swift.sandbox.bluemix.net

Kurs dla każdego

Program kursu Podstawy języka Swift został ułożony tak, aby nawet osoby początkujące z bez trudu opanowały nowe pojęcia i zagadnienia. Wraz z realizacją kolejnych lekcji poziom trudności powoli wzrasta, a Ty poznajesz kolejne elementy języka Swift i podstawowe funkcje środowiska Xcode.

Na koniec szkolenia krok po kroku stworzysz w pełni funkcjonalną aplikację - Kalkulator napiwku.

Język Swift może być wykorzystany w jednej aplikacji razem z językiem Objective-C, dlatego to krótkie szkolenie polecamy też doświadczonym programistom, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności. Łącząc w jednym projekcie możliwości obu języków, stworzysz programy lekkie i szybkie, które będą chętnie pobierane przez użytkowników z App Store.

Nauka krok po kroku

Bezpłatny kurs Podstawy języka Swift wprowadza podstawowe pojęcia związane z programowaniem w języku Swift i tworzeniem aplikacji na iOS.

Szkolenie podzielone zostało na 15 modułów, w trakcie których:

 • omawiana jest szczegółowo składnia Swift,
 • prezentowane są kluczowe elementy języka,
 • tłumaczone są podstawowe techniki i konstrukcje.


Wszystkie poruszone zagadnienia teoretyczne znalazły następnie zastosowanie podczas tworzenia końcowego projektu – aplikacji mobilnej na iPhone’a.

Tylko u nas dostępne jest profesjonalne szkolenie wideo z podstaw Swifta w języku polskim!

Plan szkolenia

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Napiszesz wiadomość przez formularz kontaktowy, że chcesz odebrać certyfikat.

3. Odbierzesz certyfikat, który dociera wprost na Twój adres e-mail.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Wszystkie lekcje szkolenia możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Zacznij naukę języka Swift

Programiści iOS są dziś szczególnie poszukiwani przez firmy w Polsce. Ucząc się nowego języka programowania obiektowego zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy przy interesujących projektach. Dzięki znajomości Swifta, rozwijasz zakres swoich umiejętności, a Twoje aplikacje mają szansę zdobyć uznanie wielu użytkowników.

Najważniejsze cechy kursu Podstawy języka Swift::

 • bezpłatny kurs online dostępny bez żadnych ograniczeń
 • 2 godziny materiału wideo w jakości HD
 • dostęp do platformy e-learningowej

 • do pobrania: wszystkie lekcje wideo, prezentacja z teorią
 • stworzysz swoją pierwszą aplikację - Kalkulator napiwku

Już dziś zacznij naukę programowania nowoczesnych aplikacji!
 • Ważność:rok
  Koszt szkolenia:darmowe
Nie znalazłeś szkolenia dla siebie?

Logowanie

email
hasło
Zaloguj się

Resetowanie hasła

email
Resetuj

Rejestracja

imię
nazwisko
email
hasło
powtórz hasło
Akceptuję regulamin
Zarejestruj się

Zamknij

Zamknij

Wpisz kod rabatowy

kod
Zamknij
Zrealizuj kod