Programowanie iOS - szkolenia - kursy Educativo

Swift 2 - tworzenie aplikacji na iOS 9 część 2

Swift 2 - tworzenie aplikacji na iOS 9 część 2

Programuj aplikacje na iOS i watchOS

 
Zapraszamy na drugą część bestsellerowego szkolenia z programowania aplikacji w języku Swift 2. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie Wasze sugestie i stworzyliśmy kurs dopasowany do Waszych potrzeb i rozwijający nowsze obszary umiejętności programistycznych.

Tym razem szczególny nacisk położyliśmy na tematy związane z tworzeniem aplikacji wykorzystujących możliwości Core Data, bazę danych CloudKit, REST API i zewnętrzne biblioteki. Dowiesz się także, jak przy pomocy przeglądarki internetowej w prosty i szybki sposób tworzyć aplikacje wieloplatformowe.

Jako pierwsi w Polsce przygotowaliśmy również specjalny projekt z myślą o platformie watchOS, z którego nauczysz się, jak skomunikować iPhone’a i Apple Watch, aby móc wysyłać powiadomienia, kontynuować rozpoczętą pracę na różnych urządzeniach i tworzyć natywne aplikacje obsługiwane przez smartwatch.

Dlaczego warto ukończyć drugą część szkolenia?

W każdym szkoleniu staramy się maksymalnie wykorzystać czas na prezentację praktycznych rozwiązań.

 • Wykorzystasz technologie webowe do tworzenia aplikacji wieloplatformowych. To proste rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność kosztów, wynikających z braku konieczności przygotowywania w całości osobnych aplikacji na każdą z platform mobilnych.
 • Nauczysz się korzystania z frameworku Core Data, co pozwoli zaoszczędzić Tobie wiele czasu na pisaniu kodu, ponieważ nie będziesz już musiał implementować znacznej części standardowych operacji.
 • Dowiesz się, jak używać CloudKit i iCloud Documents do tworzenia prywatnych i publicznych baz plików. Jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie (bezpłatnym dla większości deweloperów), a do tego cieszy się zaufaniem użytkowników urządzeń Apple.
 • Będziesz wiedzieć, jak przy pomocy managera CocoaPods implementować zewnętrzne biblioteki, dzięki czemu w dowolny sposób rozszerzysz funkcje aplikacji i będziesz mógł korzystać z zewnętrznych usług.
 • Dołączysz (do jeszcze nielicznego grona!) deweloperów, którzy potrafią stworzyć natywne aplikacje na watchOS, skomunikować iPhone’a z Apple Watch’em i synchronizować dane pomiędzy nimi (Continuity).
Tych wszystkich cennych umiejętności nauczymy Cię w ciągu zaledwie 5 godzin szkolenia!

Dla kogo jest ten kurs?

Druga część szkolenia Swift 2 – tworzenie aplikacji na iOS 9 opracowana została z myślą o osobach, które znają już podstawy języka Swift i chciałyby rozwijać swoje umiejętności programistyczne.

Kurs przygotowany został w formie multimedialnej, w oparciu o zgłoszone przez Was zagadnienia i uwagi dotyczące realizacji audio-wideo. Zgodnie z Waszymi oczekiwaniami podnieśliśmy jakość dźwięku i obrazu. Na filmach w jakości HD z maksymalną precyzją prezentujemy każdy etap tworzenia kodu.

Dla wygodniejszej nauki udostępniamy dodatkowo fragmenty kodu stworzone przez trenera oraz całą prezentację z zagadnieniami teoretycznymi poruszonymi w trakcie szkolenia. Pamiętaj, że do kursu możesz wrócić w każdej chwili, ponieważ całe szkolenie on-line dostępne jest bez ograniczeń czasowych.

Kurs polecamy osobom, które ukończyły już pierwszą część szkolenia Swift 2 – tworzenie aplikacji na iOS 9.

Stworzysz aplikacje na iPhone i Apple Watch

Szkolenie opracował i poprowadził Błażej Zyglarski, który stworzył już kilkaset mniejszych i większych aplikacji na iOS. Jest prezesem Fundacji Rozwoju Informatyki oraz dyrektorem firmy Be Design Studio Limited. Na co dzień swoją wiedzą dzieli się ze studentami wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W czasie drugiej części szkolenia z programowania w języku Swift 2 wraz z trenerem stworzysz 7 gier i aplikacji, dzięki którym w praktyczny sposób nauczysz się wykorzystywać nowopoznane zagadnienia.

 • WebKit App – nauczysz się wyświetlać strony WWW wewnątrz aplikacji mobilnej przy pomocy WebView
 • Flying Dog – wykorzystasz technologie webowe do tworzenia aplikacji wieloplatformowych
 • My Secret Diary – dowiesz się, jak korzystać z frameworku Core Data do przechowywania danych w bazie, dodawania nowych obiektów, zapisywania rekordów i filtrowania wyników
 • My Cloud Ads – poznasz zaawansowane możliwości platformy iCloud dla deweloperów
 • Quote of the day – stworzysz aplikację natywną na watchOS i nauczysz się używać systemu Continuity do synchronizowania danych pomiędzy urządzeniami Apple
 • Am I Online – wykorzystasz manager CocoaPods do implementowania zewnętrznych bibliotek
 • My Weather – poznasz zastosowanie REST API w komunikacji pomiędzy serwisami web

Na koniec kursu dowiesz się, jakie wymogi muszą spełniać Twoje aplikacje, aby zostały opublikowane w App Store.


Zdobędziesz praktyczne umiejętności

 • Nauczysz się korzystać z kontrolek WebView (UIWebView i WKWebView)
 • Będziesz potrafił wykorzystać framework Panda.JS do tworzenia gier
 • Dowiesz się, jak w zaawansowany sposób stosować możliwości frameworka Core Data
 • Będziesz potrafił poprawnie tworzyć klasy, encje i superencje
 • Dowiesz się, czym są lazy properties i kiedy z nich korzystać
 • Nauczysz się inicjalizowania Core Data Stack
 • Dowiesz się, jak używać NSPredicate do filtrowania i pobierania danych z bazy
 • Nauczysz się wykorzystywać w aplikacji iCloud Documents
 • Będziesz wiedział jak tworzyć iCloud Container do zapisywania plików
 • Dowiesz się, jak używać CloudKit do tworzenia prywatnych i publicznych baz danych
 • Poznasz różnice pomiędzy środowiskiem deweloperskim a środowiskiem produkcyjnym
 • Będziesz wiedział, jak App Extension komunikuje się z aplikacją zawierającą i aplikacją hostującą
 • Nauczysz się tworzyć aplikacje przy pomocy WatchKit App i WatchKit Extension
 • Będziesz potrafił zaprogramować powiadomienia na Apple Watch za pomocą WatchKit Notification
 • Dowiesz się, jak korzystać z systemu Continuity, który umożliwia kontynowanie działania aplikacji z tymi samymi danymi pomiędzy urządzeniami Apple
 • Nauczysz się dodawać do projektu biblioteki zewnętrzne wykorzystując system CocoaPods
 • Dowiesz się, jak stosować REST API
 • Przygotujesz aplikację do dystrybucji w App Store, dowiesz się jakie wymagania stawiane są przez Apple


Plan szkolenia

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że rzetelnie wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Rozwiążesz testy, które pomogą Ci przygotować się do pomyślnego zdania egzaminu.

3. Zdasz egzamin on-line. Po uzyskaniu 70% pkt. certyfikat dostępny będzie do pobrania na Twoim koncie.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto. Dodatkowo cały kurs wraz z załącznikami możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Już dziś rozpocznij naukę!

Programując w języku Swift 2 stworzysz szybkie aplikacje, które będą płynnie działać na każdym urządzeniu, zaoszczędzą zużycie baterii, przechowają dane w iCloud i wyślą powiadomienia na Apple Watch.

Najważniejsze cechy kursu:

 • profesjonalny kurs on-line dostępny bez żadnych ograniczeń,
 • ponad 5 godzin materiału wideo w jakości HD podzielonego na 28 lekcji,
 • stworzysz 7 aplikacji mobilnych na iPhone i Apple Watch,
 • stały dostęp do platformy
  e-learningowej
  z testami on-line,
 • do pobrania: wszystkie lekcje wideo, prezentacja z teorią oraz kod źródłowy,
 • na koniec otrzymasz certyfikat ukończenia szkolenia.


Umiejętności zdobyte w czasie pierwszej i drugiej części kursu, pozwolą Ci samodzielnie tworzyć zaawansowane aplikacje mobilne na iOS i watchOS.


 • Ważność:na zawsze
  Koszt szkolenia: 219 zł

Swift 2 - tworzenie aplikacji na iOS 9 część 1

Swift 2 - tworzenie aplikacji na iOS 9 część 1

Poznaj Swift 2 - nowy język programowania od Apple

 
Swift 2 to nowoczesny język programowania, który ułatwia tworzenie szybkich aplikacji, posiada prostą strukturę kodu i jest intuicyjny w zastosowaniu. Najnowsza wersja wprowadza do języka Swift wiele nowych rozwiązań, które umożliwiają programowanie jeszcze lepszych aplikacji. Usprawniona została składania języka, wprowadzono nowy mechanizm obsługi błędów.

Co ważne, Apple udostępnił publicznie kompilator do tworzenia języka, czyniąc Swift 2 swoim pierwszym produktem typu open source. Otwarty dostęp dla społeczności umożliwi dynamiczny rozwój i wzrost popularności wśród programistów.

Swift 2 – tworzenie aplikacji na iOS 9 to pierwsze na polskim rynku profesjonalnie szkolenie on-line poświęcone programowaniu w Swift 2. Celem szkolenia jest zaznajomienie kursanta ze środowiskiem Xcode 7 i przygotowanie do samodzielnego programowania zaawansowanych aplikacji, wykorzystując do tego najnowsze narzędzia dostępne dla deweloperów. Niezbędna teoria uzupełniona została wieloma godzinami tworzenia kodu. W trakcie kursu wraz z trenerem przygotujesz kilkadziesiąt aplikacji.

Dla kogo jest ten kurs?

Swift 2 to intuicyjny język, który umożliwia pisanie bezpiecznych aplikacji na system iOS, OS X i watchOS. Jest łatwy w nauce, dlatego polecany jest osobom początkującym. Doświadczeni programiści odnajdą w nim inspiracje zaczerpnięte m.in. z języków Objective-C, Python i C#.

Szkolenie Swift 2 – tworzenie aplikacji na iOS 9 przygotowane zostało z myślą o osobach, które chciałyby nauczyć się programowania aplikacji mobilnych i znają już podstawowe pojęcia związane z językiem Swift.

W trakcie kursu przedstawione są nowości dostępne w Swift 2, środowisko Xcode 7, frameworki MapKit i SprieKit oraz nowe funkcje oferowane przez iOS 9. Kurs zrealizowany został w formie multimedialnej, każdy etap tworzenia kodu prezentowany jest krok po kroku, dlatego nawet początkujący programiści nie będą mieć problemów z płynną nauką.

Kurs polecany jest jako kontynuacja nauki dla osób, które ukończyły szkolenie Podstawy języka Swift.

Zaczniesz tworzyć bestsellerowe aplikacje

Kurs opracował i poprowadził Błażej Zyglarski, doświadczony programista iOS, który stworzył już setki różnych aplikacji. Podzieli się z Tobą swoją wiedzą i udzieli wskazówek na temat tworzenia kodu.

W trakcie kursu zaprogramujesz ponad 20 aplikacji, w tym dwa duże projekty oparte na mechanizmach znanych tytułów - Tinder i FlappyBird. Dzięki temu w praktyce poznasz nowe możliwości Xcode 7 i nauczysz się składni języka Swift 2. Oto kilka z projektów, z którymi się zmierzysz:

 • Kółko i krzyżyk” - dowiesz się jak prawidłowo budować interfejs użytkownika, który jest najważniejszym elementem aplikacji!
 • Kalkulator” –nauczysz się tworzyć aplikacje, które będą automatycznie dostosowywać swój wygląd do rozmiaru ekranu urządzenia.
 • Galeria zdjęć” – dowiesz się, jak tworzyć aplikacje nieobciążające pamięci urządzenia.
 • Lista książek” – poznasz mechanizm tworzenia tabel do wyświetlania i przewijania danych, który nie raz przyda Ci się w wielu projektach mobilnych.
 • Notatnik” –poznasz sposoby zapisywania danych aplikacji w iCloud i bazie danych urządzenia.
 • Todo list” – okryjesz sposoby tworzenia wygodnych widgetów aplikacji.
 • Where is my car” - przy pomocy frameworku MapKit i CoreLocation będziesz potrafił monitorować lokalizację użytkownika względem dodanego obiektu na mapie bez nadmiernego zużywania baterii!
 • Tinderivo” – poznasz mechanizm ukryty za jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, dowiesz się jak prawidłowo łączyć Twoją aplikację z siecią.
 • FlappyBird” – za pomocą frameworka SpriteKit stworzysz jedną z najbardziej wciągających gier 2D.


Zdobędziesz praktyczne umiejętności

 • Dowiesz się, jak testować aplikacje w czasie rzeczywistym za pomocą Playground
 • Będziesz potrafił prawidłowo stosować klasy i funkcje
 • Poznasz najważniejsze kontrolki UI
 • Nauczysz się stosować GestureRecognizer do obsługi dotyku
 • Dowiesz się jak tworzyć dynamiczne interfejsy za pomocą systemu AutoLayout
 • Nauczysz się dodawać zbiory plików (xcassets) do projektu
 • Będziesz wiedział jak stosować Bitcode, OnDemond i Slicing dla płynnego działania aplikacji na różnych urządzeniach
 • Nauczysz się dodawać przejścia (segues) pomiędzy widokami w Storyborad
 • Dowiesz się jak tworzyć animacje UI
 • Poznasz zasady prawidłowego korzystania z TableView i ViewController
 • Nauczysz się korzystać z NSFileManager
 • Będziesz potrafił stworzyć rozszerzenia dla aplikacji (App Extensions)
 • Nauczysz się stosować Search API i CoreSpotlight API do integracji aplikacji z systemem wyszukiwania w iOS 9
 • Będziesz potrafił korzystać z frameworku MapKit i CoreLocation
 • Nauczysz się samodzielnie dodawać własne adnotacje na mapach
 • Dowiesz się jak uzyskać dostęp do aparatu i galerii zdjęć
 • Nauczysz się korzystać z CoreImage i CoreGraphics
 • Będziesz wiedział jak prawidłowo połączyć aplikację z siecią
 • Nauczysz się programować gry 2D za pomocą frameworku SpriteKit


Plan szkolenia

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że rzetelnie wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Rozwiążesz testy, które pomogą Ci przygotować się do pomyślnego zdania egzaminu.

3. Zdasz egzamin on-line. Po uzyskaniu 70% pkt. certyfikat dostępny będzie do pobrania na Twoim koncie.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Wszystkie lekcje szkolenia możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Zacznij naukę!

Dołącz do nielicznego grona specjalistów programujących w języku Swift 2. Po zrealizowaniu kursu od Educativo zyskasz przewagę na rynku pracy. Dzięki praktycznym poradom trenera oraz dziesiątkom aplikacji stworzonych w trakcie nauki rozwiniesz profesjonalne umiejętności programistyczne.

Najważniejsze cechy kursu Swift 2 – tworzenie aplikacji na iOS 9:

 • profesjonalny kurs on-line dostępny bez ograniczeń czasowych
 • ponad 12 godzin materiału wideo w jakości HD
 • certyfikat ukończenia szkolenia
 • do pobrania: wszystkie lekcje wideo, prezentacja z teorią, fragmenty kodu
 • nieograniczony dostęp do platformy
  e-learningowej z testami on-line

Ukończ kurs Swift 2 – tworzenie aplikacji na iOS 9 i zostań profesjonalnym deweloperem aplikacji. Zacznij tworzyć dochodowe aplikacje na system mobilny Apple.
 • Ważność:na zawsze
  Koszt szkolenia: 269 zł

Podstawy języka Swift

Podstawy języka Swift

Szybkie i łatwe tworzenie aplikacji na iOS

 
Swift to język programowania aplikacji mobilnych na platformę iOS i OS X. Po raz pierwszy zaprezentowany został światu na konferencji Worldwide Developer’s Conference w czerwcu 2014 roku. Od tego czasu zdobywa rzesze sympatyków wśród programistów i deweloperów aplikacji. Wkrótce Apple udostępni na otwartej licencji narzędzia języka, co dodatkowo umożliwi tworzenie programów działających w systemie Linux.

Nowy język stworzony przez Apple jest znacznie prostszy niż Objective-C. Polecany jest szczególnie początkującym programistom ze względu na uproszczoną strukturę kodu, możliwość nanoszenia poprawek na wykresach graficznych oraz testowanie działania projektu w czasie rzeczywistym.

Aplikacje tworzone za pomocą Swifta są szybsze i bezpieczniejsze niż projekty pisane tylko za pomocą języka Objectivie-C, a ich kod jest dużo bardziej czytelny.

Kurs dla każdego

Program kursu Podstawy języka Swift został ułożony tak, aby w pierwszej kolejności wprowadzić w teoretyczne zagadnienia związane z nowym językiem. Na koniec części teoretycznej przy użyciu środowiska Xcode tworzona jest od podstaw w pełni funkcjonalna aplikacja. W ten sposób osoby początkujące w łatwy sposób nauczą się programowania na najnowsze urządzenia mobilne od Apple.

Język Swift może być wykorzystywany w jednej aplikacji razem z językiem Objective-C, dlatego też polecamy kurs także doświadczonym programistom. Wykorzystując w projektach możliwości obu języków, stworzycie programy lekkie i szybkie, chętnie pobierane przez użytkowników z App Store.

Nauka krok po kroku

Kurs Podstawy języka Swift przygotowany został dla osób, które chcą poznać nowy język programowania obiektowego stworzony przez Apple i nauczyć się tworzenia nowoczesnych aplikacji.

Szkolenie podzielone zostało na 15 modułów, w trakcie których:

 • omawiana jest szczegółowo składnia Swift,
 • prezentowane są kluczowe elementy języka,
 • tłumaczone są podstawowe techniki i konstrukcje.


Wszystkie zagadnienia teoretyczne przedstawione są w praktycznym zastosowaniu podczas tworzenia aplikacji mobilnej na iPhone’a.

Tylko u nas dostępne jest profesjonalne szkolenie wideo z podstaw Swifta w języku polskim!

Plan szkolenia

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Napiszesz wiadomość przez formularz kontaktowy, że chcesz odebrać certyfikat.

3. Odbierzesz certyfikat, który dociera wprost na Twój adres e-mail.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Wszystkie lekcje szkolenia możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Zacznij naukę języka Swift

Programiści iOS są dziś szczególnie poszukiwani przez firmy w Polsce. Ucząc się nowego języka programowania obiektowego zwiększasz swoje szanse na znalezienie pracy przy interesujących projektach. Dzięki znajomości Swifta, rozwijasz zakres swoich umiejętności, a Twoje aplikacje mają szansę zdobyć uznanie wielu użytkowników.

Najważniejsze cechy kursu Podstawy języka Swift::

 • profesjonalny kurs on-line dostępny przez cały rok
 • 2 godziny materiału wideo w jakości HD
 • dostęp do platformy e-learningowej

 • do pobrania: wszystkie lekcje wideo, prezentacja z teorią
 • certyfikat ukończenia szkolenia w Educativo

Już dziś zacznij naukę programowania nowoczesnych aplikacji!
 • Ważność:rok
  Koszt szkolenia: 69 zł

iOS od podstaw

iOS od podstaw

Zacznij programować na urządzenia Apple

 
Czy wiesz, że deweloperzy oprogramowania Apple mają najwyższe zarobki na rynku mobilnym, a użytkownicy iPhonów oraz iPadów są grupą najchętniej pobierającą płatne gry i aplikacje? (Forbes.com) Ty też możesz dołączyć do tego prestiżowego grona programistów i zacząć zbierać zyski ze swoich projektó. Ukończ kurs iOS od podstaw i twórz własne aplikacje mobilne na najbardziej dochodowy system operacyjny!

Szkolenie iOS od podstaw jest rozwiązaniem autorskim, przygotowanym przez Krzysztofa Drypczewskiego, pracownika naukowego Politechniki Gdańskiej.

Krok po kroku opanujesz najważniejsze elementy języka Obcjective-C. Wszystkie zagadnienia teoretyczne wsparte są praktycznymi demonstracjami. W ten sposób uczysz się programowania, śledząc za trenerem zasady budowania kodu. Poznasz funkcje Xcode i stworzysz swoją pierwszą aplikację!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs iOS od podstaw został przygotowany z myślą o programistach stawiających pierwsze kroki w świecie Apple. Materiały multimedialne opracowano z najwyższą starannością, aby w przystępny sposób wyjaśniały poszczególne zagadnienia. Prezentacja z teorią przeplatana jest podglądem tworzonego podczas ćwiczeń kodu.

Kurs poświęcony jest w całości nauce języka Objective-C pod kątem programowania aplikacji mobilnych. Początkujący programista pozna środowisko Xcode, jego funkcje i dostępne emulatory urządzeń. Zaprezentowane jest architektura systemu iOS oraz najważniejsze frameworki, które wykorzystywane są przez deweloperów Apple. Od podstaw wyjaśniane są wszystkie mechanizmy budowania funkcjonalnych aplikacji na iOS.

Całe szkolenie to prawie 11 godzin profesjonalnego materiału wideo podzielonego na 30 modułów zakończonych testami. Wraz z trenerem krok po kroku będziesz budował swoją pierwszą aplikację.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności

 • Dowiesz się jak używać edytora widoku Storyboards
 • Poznasz najważniejsze elementy języka Objective-C
 • Poznasz architekturę systemu iOS i najważniejsze frameworki
 • Dowiesz się jak zarządzać pamięcią w urządzeniach Apple
 • Nauczysz się tworzenia dwuwymiarowej grafiki za pomocą Quartz 2D
 • Nauczysz się stosowania Core Location do otrzymywania danych z GPS
 • Poznasz sposoby wykorzystania pliku property list
 • Nauczysz się techniki programowania KVC (key-value-coding)
 • Nauczysz się stosowania wzorca MVC (model-view-controller)
 • Dowiesz się jak używać łańcuchy znakowe
 • Poznasz mechanizm protokołów i sposoby debugowania kodu
 • Nauczysz się używać kolekcje NSArray, NSSet, NSDictionary, NSNumber i NSDate
 • Poznasz zasady stosowania podstawowych i zaawansowanych kontrolek

Plan szkolenia

 • 1. WPROWADZENIE

  09:49
 • 2. ARCHITEKTURA iOS

  36:08
 • 3. JAK ZACZĄĆ PROGRAMOWANIE

  09:08
 • 5. OBJECTIVE-C - METODY

  13:54
 • Rozwiń
  • 6. OBJECTIVE-C - KLASY

   15:37
  • 7. ŁAŃCUCHY ZNAKOWE - TEORIA

   18:14
  • 8. ŁAŃCUCHY ZNAKOWE - PRAKTYKA

   15:40
  • 9. DZIEDZICZENIE I INICJALIZACJA OBIEKTÓW

   21:45
  • 10. ZARZĄDZANIE PAMIĘCIĄ

   34:17
  • 11. MECHANIZM PROPERTIES

   13:18
  • 12. KOLEKCJE NSArray I NSMutableArray

   27:01
  • 13. KOLEKCJE NSSet I NSMutableSet

   12:59
  • 14. KOLEKCJE NSDictionary I NSMutableDictionary

   10:36
  • 15. KOLEKCJE NSNumber I NSDate

   22:31
  • 16. PROPERTY LIST I NSUserDefaults

   28:58
  • 17. PROTOKOŁY

   21:37
  • 18. KATEGORIE

   11:40
  • 19. CLASS EXTENSION

   13:20
  • 20. DEBUGOWANIE

   20:57
  • 21. MVC I TWORZENIE APLIKACJI

   34:05
  • 22. QUARTZ 2D

   33:15
  • 23. KONTROLKI UŁATWIAJĄCE TWORZENIE GUI

   30:23
  • 24. ZAAWANSOWANE KONTROLKI WIDOKU

   29:27
  • 25. INNE KONTROLKI WIDOKU

   22:29
  • 26. UIPickerView

   22:05
  • 27. CoreLocation FRAMEWORK

   18:01
  • 28. STORYBOARDS

   31:08
  • 29. UITabBarController

   19:12
  • 30. UITableViewController

   34:18

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że rzetelnie wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Rozwiążesz testy, które pomogą Ci przygotować się do pomyślnego zdania egzaminu.

3. Zdasz egzamin on-line. Po uzyskaniu 70% pkt. certyfikat dostępny będzie do pobrania na Twoim koncie.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Wszystkie lekcje szkolenia możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Wybierz kurs iOS od podstaw

Ukończenie kursu daje solidne podstawy i kompleksową wiedzę na temat najważniejszych zagadnień związanych z programowaniem na iOS. Szkolenie od Educativo jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zaczynają programować w języku Objective-C i nie korzystały wcześniej z frameworków systemowych iOS.

Najważniejsze cechy kursu iOS od podstaw::

 • profesjonalny kurs on-line dostępny przez cały rok
 • 11 godzin materiału wideo w jakości HD
 • dostęp do platformy e-learningowej z testami on-line
 • do pobrania: wszystkie lekcje wideo, prezentacja z teorią
 • certyfikat ukończenia szkolenia w Educativo

Już dziś zacznij programować aplikacje mobilne na urządzenia Apple!
 • Ważność:rok
  Koszt szkolenia: 129 zł

iOS dla zaawansowanych

iOS dla zaawansowanych

Twórz zaawansowane gry i aplikacje na iOS

 
Programista iOS jest specjalistą szczególnie poszukiwanym przez pracodawców. Na polskim rynku pracy nie ma ich wielu, dlatego umiejętności te są tak wysoko cenione. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować w korporacji, czy wolisz być freelancer'em - zostając deweloperem aplikacji mobilnych iOS możesz być spokojny o rozwój swojej kariery zawodowej.

Kurs iOS dla zaawansowanych umożliwia zdobycie cennej wiedzy z zakresu tworzenia profesjonalnych aplikacji mobilnych na system iOS. Już w trakcie jego realizacji tworzone są aż 3 różne projekty. Ich zróżnicowana tematyka pozwala na zdobycie szeregu umiejętności, które niejednokrotnie wykorzystasz w pracy dewelopera aplikacji. Opanujesz obsługę zaawansowanych funkcji środowiska Xcode, ale także nauczysz się korzystać z licznych frameworków. Praktyczne demonstracje pozwalają śledzić tworzenie kodu krok w krok z trenerem. Dzięki temu szybko nauczysz się zaawansowanych technik programowania.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs iOS dla zaawansowanych przygotowany został z myślą o osobach, które znają już podstawy języka Objective-C, potrafią pracować w środowisku programistycznym Xcode oraz znają najważniejsze frameworki przygotowane dla deweloperów aplikacji na iOS. Realizując w całości szkolenie, rozwiniesz umiejętności programistyczne. Wraz z trenerem stworzysz aż 3 różne aplikacje mobilne: aplikację do zarządzania zadaniami, aplikację do zarządzania zdjęciami w chmurze oraz grę Stargate Battle. Wszystkie stworzone w trakcie kursu aplikacje możesz później dowolnie rozwijać.

Kurs jest polecany jako kontynuacja nauki programowania aplikacji na urządzenia mobilne Apple dla kursantów, którzy ukończyli już szkolenie iOS od podstaw.

Szkolenie zaawansowane opracowane zostało przez Sebastiana Suchanowskiego, specjalistę w programowaniu iOS i Mac OS X, właściciela firmy Synappse. Nasz ekspert to praktykujący programista, więc masz pewność, że w kursie zawarte są tylko najważniejsze informacje i przydatne case study.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności

Aplikacja do zarządzania zadaniami
 
 • Tworzenie od podstaw szkieletu aplikacji
 • Zastosowanie frameworku CoreData do przechowaywania i modyfikacji bazy danych, zachowując wysoką wydajność działania aplikacji
 • Wykorzystanie frameworku CoreGraphic do zaawansowanego rysowania
 • Stosowanie zaawansowanych opcji tabel w TableView

 
Aplikacja do zarządzania zdjęciami w chmurze  
 
 • Tworzenie interfejsu użytkownika w Storyboard
 • Analiza cyklu życia aplikacji w iOS
 • Wykorzystanie biblioteki GDATA do pobierania plików z chmury
 • Zasady wdrażania i publikacji aplikacji w App Store
 • Stosowanie frameworku CoreImage do zarządzania filtrami modyfikującymi obrazy, tworzenia detektora twarzy na zdjęciu i automatycznej korekty fotografii
 • Prawidłowe wykorzystanie multitaskingu, w tym zasad działania aplikacji w tle

Gra Stargate Battle
 
 • Wykorzystanie możliwości biblioteki Cocos2d do tworzenia gier mobilnych
 • Budowanie projektu gry krok po kroku
 • Dodanie wsparcia do obsługi plików ARC
 • Tworzenie iluzji poruszających się obiektów na ekranie wraz z animacjami
 • Dodanie wsparcia dla akcelerometru do sterowania statkiem poprzez pochylanie urządzenia w różne strony

 

Plan szkolenia

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że rzetelnie wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Rozwiążesz testy, które pomogą Ci przygotować się do pomyślnego zdania egzaminu.

3. Zdasz egzamin on-line. Po uzyskaniu 70% pkt. certyfikat dostępny będzie do pobrania na Twoim koncie.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Kursy na platformie educativo.pl dostępne są w wersji on-line, dzięki temu możesz je realizować na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto.

Wszystkie lekcje szkolenia możesz pobrać na dysk komputera.

Rejestracja w serwisie educativo.pl jest bezpłatna. Zakładając konto uzyskujesz dostęp do bezpłatnych materiałów, czyli lekcji demo przypisanych do każdego z kursów. Dzięki możliwości obejrzenia darmowej lekcji poznajesz naszą platformę, trenerów oraz sposób w jaki prowadzone są szkolenia.

Wybierz kurs iOS dla zaawansowanych

Realizując kurs od Educativo rozwiniesz swoje umiejętności programowania obiektowego na urządzenia mobilne od Apple. Dowiesz się, w jaki sposób tworzyć zróżnicowane projekty oraz jak portować stworzone wcześniej aplikacje do nowych wersji systemu.

Najważniejsze cechy kursu iOS dla zaawansowanych::

 • profesjonalny kurs on-line dostępny przez cały rok
 • 6 godzin materiału wideo w jakości HD
 • dostęp do platformy e-learningowej z testami on-line
 • do pobrania: wszystkie lekcje wideo, prezentacja z teorią, fragmenty kodu
 • certyfikat ukończenia szkolenia w Educativo

Już dziś zacznij kurs iOS dla zaawansowanych, dowiedz się jak programować zaawansowane gry i aplikacje mobilne i wprowadź swoją karierę zawodową na nowe tory.
 • Ważność:rok
  Koszt szkolenia: 149 zł

Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych

Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych

Zacznij zbierać zyski ze swoich projektów

 
Na rynku gier i aplikacji mobilnych drzemie ogromny potencjał finansowy – naucz się go wykorzystywać! Już dziś rozpocznij kurs Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych. W oparciu o praktyczne case study poznasz zasady rządzące rynkiem mobilnym i skuteczne metody spieniężania aplikacji na największych platformach mobilnych: Android, iOS i Windows Phone.

Kurs przygotował i poprowadził Piotr Stalewski, który jest cenionym ekspertem z zakresu marketingu mobilnego i mechanizmów monetyzacji dostępnych na platformach mobilnych. Obecnie współtworzy firmę Evil Indie Games, specjalizującą się w produkcji gier mobilnych. Za swoje aplikacje został wyróżniany w międzynarodowych konkursach organizowanych m.in. przez Nokię (2007) i Google (ADC2 2009).

W trakcie kursu trener podzieli się z Tobą swoim wieloletnim doświadczeniem, przedstawi gotowe rozwiązania i sztuczki, które możesz wykorzystać, aby realnie zarabiać na swoich aplikacjach. Poznasz darmowe działania marketingowe i zastosowanie cross linking. Dowiesz się także, czy warto jest stosować częste aktualizacje oraz co jest lepsze: reklama czy bezpośrednia płatność?

Koniec z tworzeniem niedochodowych aplikacji mobilnych! Po ukończeniu kursu będziesz już wiedział, jak czerpać z nich zyski.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych przygotowany został z myślą o osobach, które chcą zacząć realnie zarabiać na swoich grach i aplikacjach.

Szkolenie polecane jest programistom, którzy tworzą już aplikacje na systemy Android, iOS i Windows Phone. Realizując kolejne lekcje dowiesz się, w jaki sposób opublikować aplikację na różnych platformach mobilnych, dowiesz się jakie są zalety i wady każdej z nich. Trener wprowadza także w skuteczne sposoby promowania nowych aplikacji, aby przebić się wśród milionów projektów i dotrzeć do szerokiego grona klientów.

Kurs polecany jest szczególnie jako kontynuacja nauki dla osób, które ukończyły już kursy programowania aplikacji na platformie educativo.pl przynajmniej na poziomie podstawowym.

Jeżeli jesteś ciekawy, ile i jak można zarobić na rynku mobilnym i chcesz się wzbogacać na swoich pomysłach to szkolenie jest przygotowane właśnie dla Ciebie!

Zdobędziesz praktyczne umiejętności

 • Poznasz historię rozwoju i zasady rządzące rynkiem mobilnym
 • Poznasz czynniki decydujące o zyskowności aplikacji
 • Nauczysz się metod spieniężania gier i aplikacji mobilnych
 • Poznasz zasady marketingu wbudowanego i marketingu mobilnego
 • Odkryjesz piramidę zarobków aplikacji mobilnych
 • Poznasz zastosowania mikropłatności, walut i dóbr wirtualnych
 • Dowiesz się jakie są kolejne kroki niezbędne do publikacji aplikacji w App Store i Sklepie Google Play
 • Poznasz metody zapewniające ogólnodostępność projektów mobilnych
 • Poznasz wady i zalety publikacji aplikacji w różnych platformach mobilnych

Plan szkolenia

Odbierz certyfikat

Kursanci educativo.pl mogą bezpłatnie uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia. Zdobycie certyfikatu jest dość proste, pod warunkiem, że wypełnisz 3 poniższe kroki:

1. Obejrzysz wszystkie lekcje wideo dostępne w szkoleniu.

2. Napiszesz wiadomość przez formularz kontaktowy, że chcesz odebrać certyfikat.

3. Odbierzesz certyfikat, który dociera wprost na Twój adres e-mail.

Więcej informacji o egzaminach i certyfikatach znajdziesz na naszym blogu.

Sprawdź za darmo

Zacznij kurs zarabiania na własnych aplikacjach

Nie czekaj dłużej i już dziś ukończ kurs zarabiania na aplikacjach mobilnych! Zyskaj wiedzę, która umożliwi wyprzedzenie konkurencji i czerpanie realnych zysków z własnych projektów. Kompleksowa wiedza zapewni sukces na wielu platformach mobilnych.

Najważniejsze cechy kursu Jak zarabiać na aplikacjach i grach mobilnych::

 • profesjonalny kurs on-line z dostępem przez cały rok
 • 5 godzin materiału wideo w jakości HD
 • stały dostęp do platformy
  e-learningowej
 • wszystkie lekcje wideo możesz pobrać na dysk komputera i oglądać off-line
 • certyfikat ukończenia szkolenia w Educativo

Nie zwlekaj, twórz aplikacje mobilne i zacznij na nich zarabiać!
 • Ważność:rok
  Koszt szkolenia: 129 zł
 Z urządzeń firmy Apple korzystają ludzie, doceniający wysoką jakość i niezawodność. Jest to grupa, która najczęściej i najchętniej pobiera płatne aplikacje mobilne, co roku pobijając własne rekordy zakupów w sklepie App Store. To dla nich w pierwszej kolejności projektowanych jest większość aplikacji mobilnych. Sukces u tych odbiorców, gwarantuje sukces globalny.
 Deweloperów iOS na rynku pracy ciągle brakuje. Języki programowania Objective-C i Swift nie są w kanonie nauczania, co powoduje, że mniej osób rozpoczyna programowanie na iOS. Tymczasem spośród wszystkich platform mobilnych to aplikacje opublikowane w App Store pozwalają ich twórcom najwięcej zarobić. Dlatego też warto zainwestować we własny rozwój, aby później móc czerpać większe korzyści ze swojej pracy.
 W katalogu Educativo dostępne są szkolenia z zakresu programowania na system mobilny Apple. Kurs dla początkujących uczy podstaw języka Objective-C, a także krok po kroku pokazuje jak tworzyć proste aplikacje. Kurs dla zaawansowanych ma na celu przedstawienie już wyłącznie praktycznych rozwiązań, ilustrowanych na przykładzie aż trzech różnych aplikacji: gry i dwóch aplikacji użytkowych. Dodatkowo kurs Swift nauczy programowania w nowym języku od Apple, pokazując jak tworzyć aplikacje o maksymalnie prostej strukturze kodu. Idealnym uzupełnieniem wiedzy przyszłego dewelopera iOS jest kurs poświęcony metodom zarabiania na aplikacjach mobilnych.
 Wszystkie kursy udostępnione w serwisie educativo.pl mają formę multimedialną. Tworzenie aplikacji na iOS odbywa się krok po kroku. Kursanci do dyspozycji otrzymują fragmenty kodu stworzonego przez trenera oraz całą prezentację z teorią. Po każdej lekcji aktywowany jest test, który pozwala sprawdzić poziom opanowania danego zagadnienia. Dzięki tym narzędziom programowanie iOS jest interesujące i proste w nauce.
 Bezpłatna rejestracja w serwisie otwiera dostęp do bezpłatnych materiałów. Każdy kurs iOS zawiera jedną lekcję, którą można obejrzeć za darmo.
Nie znalazłeś szkolenia dla siebie?

Logowanie

email
hasło
Zaloguj się

Resetowanie hasła

email
Resetuj

Rejestracja

imię
nazwisko
email
hasło
powtórz hasło
Akceptuję regulamin
Zarejestruj się

Zamknij

Zamknij

Wpisz kod rabatowy

kod
Zamknij
Zrealizuj kod